Verbs list

background

A

Aġġastja - 'to adjust'

Zokk Morfemiku:

Pronoun

Present Tense

Past Tense

Imperative Tense

Jiena

Inti

Huwa

Hija

Aħna

Intom

Huma

naġġastja

taġġastja

jaġġastja

taġġastja

naġġastjaw

taġġastjaw

jaġġastjaw

aġġastjajt

aġġastjajt

aġġastja

aġġastjat

aġġastjajna

aġġastjajtu

aġġastjaw

--

aġġastja

--

--

--

aġġastjaw

--

Aggredixxa - 'to aggress'

Għerq: G-R-D-X

Pronoun

Present Tense

Past Tense

Imperative Tense

Jiena

Inti

Huwa

Hija

Aħna

Intom

Huma

naggredixxi

taggredixxi

naggredixxi

taggredixxi

naggredixxu

taggredixxu

naggredixxu

aggredixxejt

aggredixxejt

aggredixxa

aggredixxiet

aggredixxejna

aggredixxejtu

aggredixxew

--

aggredixxi

--

--

--

aggredixxu

--

Ammira - 'to admire'

Zokk Morfemiku: AMMIRA

Pronoun

Present Tense

Past Tense

Imperative Tense

Jiena

Inti

Huwa

Hija

Aħna

Intom

Huma

nammira

tammira

jammira

tammira

nammiraw

tammiraw

jammiraw

ammirajt

ammirajt

ammira

ammirat

ammirajna

ammirajtu

ammiraw

--

ammira

--

--

--

ammiraw

--

background

B

Bagħad - 'to hate'

Għerq: B-Għ-D

Pronoun

Present Tense

Past Tense

Imperative Tense

Jiena

Inti

Huwa

Hija

Aħna

Intom

Huma

nobgħod

tobgħod

jobgħod

tobgħod

nobgħodu

tobgħodu

jobgħodu

bgħadt

bgħadt

bagħad

bagħdet

bgħadna

bgħadtu

bgħadu

--

obgħod

--

--

--

obogħdu

--

Bagħad - 'to hate'

Għerq: B-Għ-D

Pronoun

Present Tense

Past Tense

Imperative Tense

Jiena

Inti

Huwa

Hija

Aħna

Intom

Huma

nobgħod

tobgħod

jobgħod

tobgħod

nobgħodu

tobgħodu

jobgħodu

bgħadt

bgħadt

bagħad

bagħdet

bgħadna

bgħadtu

bgħadu

--

obgħod

--

--

--

obogħdu

--

Baqa' - 'to remain'

Għerq: B-Q-Għ

Pronoun

Present Tense

Past Tense

Imperative Tense

Jiena

Inti

Huwa

Hija

Aħna

Intom

Huma

nibqa'

tibqa'

jibqa'

tibqa'

nibqgħu

tibqgħu

jibqgħu

bqajt

bqajt

baqa'

baqgħet

bqajna

bqajtu

baqgħu

--

ibqa'

--

--

--

ibqgħu

--

Beda - 'to start'

Għerq:

Pronoun

Present Tense

Past Tense

Imperative Tense

Jiena

Inti

Huwa

Hija

Aħna

Intom

Huma

nibda

tibda

jibda

jibda

nibdew

tibdew

jibdew

bdejt

bdejt

beda

bdiet

bdejna

bdejtu

bdew

--

ibda

--

--

--

ibdew

--

Bela' - 'to swallow'

Għerq: B-L-Għ

Pronoun

Present Tense

Past Tense

Imperative Tense

Jiena

Inti

Huwa

Hija

Aħna

Intom

Huma

nibla'

tibla'

jibla'

tibla'

nibilgħu

tibilgħu

jibilgħu

blajt

blajt

bela'

belgħat

blajna

blajtu

belgħu

--

ibla'

--

--

--

ibilgħu

--

Bena - 'to build'

Għerq: B-N-(J)

Pronoun

Present Tense

Past Tense

Imperative Tense

Jiena

Inti

Huwa

Hija

Aħna

Intom

Huma

nibni

tibni

jibni

tibni

nibnu

tibnu

jibnu

bnejt

bnejt

bena

bniet

bnejna

bnejtu

bnew

--

ibni

--

--

--

ibnu

--

Berred - 'to cool something'

Għerq: B-R-D

Pronoun

Present Tense

Past Tense

Imperative Tense

Jiena

Inti

Huwa

Hija

Aħna

Intom

Huma

inberred

tberred

jberred

tberred

nberrdu

tberrdu

jberrdu

berridt

berridt

berred

berrdet

berridna

berridtu

berrdu

--

berred

--

--

--

berrdu

--

Beżaq - 'to spit'

Għerq: B-Ż-Q

Pronoun

Present Tense

Past Tense

Imperative Tense

Jiena

Inti

Huwa

Hija

Aħna

Intom

Huma

nobżoq

tobżoq

jobżoq

tobżoq

nobżqu

tobżqu

jobżqu

bżaqt

bżaqt

beżaq

beżqet

bżaqna

bżaqtu

beżqu

--

obżoq

--

--

--

obżqu

--

Bidel - 'to replace / change something'

Għerq: B-D-L

Pronoun

Present Tense

Past Tense

Imperative Tense

Jiena

Inti

Huwa

Hija

Aħna

Intom

Huma

nibdel

tibdel

jibdel

tibdel

nibdlu

tibdlu

jibdlu

bdilt

bdilt

bidel

bidlet

bdilna

bdiltu

bidlu

--

ibdel

--

--

--

ibdlu

--

Bies - 'to kiss'

Għerq: B-(W)-S

Pronoun

Present Tense

Past Tense

Imperative Tense

Jiena

Inti

Huwa

Hija

Aħna

Intom

Huma

nbus

tbus

tbuj

tbus

nbusu

tbusu

jbusu

bist

bist

bies

bieset

bisna

bistu

biesu

--

bus

--

--

--

busu

--

background

Ċ

text

Made in Typedream